Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Czy wynająć mieszkanie studentom ?

Lada chwila rozpoczyna się okres wakacyjny, studenci zaczęli już poszukiwania mieszkań na wynajem. Ostatnie umowy najmu przypadają na wrzesień, październik jednak teraz na rynku najmu, ofert jest najwięcej. Mimo gorącego okresu nie każdy z wynajmujących jest przekonany do podpisania umowy z młodymi żakami.

Obraz imprezującego studenta, który zapuszcza nasze mieszkanie to najczęstsza obawa przedstawiana przez wynajmujących, którzy stają przed decyzją wynajęcia swojego mieszkania studentom. Jeżeli jednak skonstruujemy odpowiednią umowę – pobierając kaucję na zabezpieczenie roszczeń oraz znajdziemy kulturalnych młodych ludzi, ryzyko zostaje zmniejszone do zera. Nie każdy student okazuję się być zawodowym imprezowiczem. 

Jeżeli nasze mieszkanie jest dobrze skomunikowane z uczelniami albo zlokalizowane blisko danej uczelni - studenci dadzą nam gwarancję przynajmniej 12 miesięcznego okresu najmu, z możliwością przedłużenia na kolejne lata edukacji. W miesiącach wakacyjnych, kiedy studenci wracają do domów rodzinnych warto pomyśleć o pewnego rodzaju bonusie, pobierając mniejszy czynsz i w ten sposób zatrzymując ich na dłuższy okres.  

Mieszkania z dużą ilością pokoi cieszą się wśród żaków największym zainteresowaniem. Najczęściej bowiem student szuka pokoju, a nie całego mieszkania. Zdarzają się także sytuacje kiedy grupa znajomych wynajmuje całe mieszkanie zaczynając studia np. w Szczecinie. W takich sytuacjach nieruchomości wielopokojowe mają lepsze zastosowanie. Nie jest to jednak regułą, studenci wynajmują także kawalerki oraz mieszkania 2, 3 pokojowe. Wszystko zależy od preferencji. 

Do Polskich miast przyjeżdża także wielu studentów zza granicy. Jeżeli chodzi o Szczecin są to przede wszystkim studenci z PUM’u oraz z programu Erasmus. Wielu inwestorów kupuje mieszkania "targetując" swoją ofertę właśnie do nich. Co prawda student z Norwegii, Hiszpanii, Niemiec to student mocno wymagający, szukający często wysokich standardów. To dla obcokrajowca ceny najmu porównując do tych, które występują w ich rodzinnych stronach są stosunkowo niższe, dzięki temu mogą pozwolić sobie na oferty droższe.

Przy wszystkich transakcjach warto skorzystać z usług pośredników nieruchomości. Doświadczony pośrednik potrafi ocenić przyszłych najemców, nie wpędzając nas w kłopoty. Nie musimy się także martwić o znalezienie najemców, dzięki ciągle powiększanej bazie klientów, to My wybieramy kto ma zamieszkać w Naszym mieszkaniu. Agent nieruchomości doprecyzuje także wszystkie kwestie prawne, aby zabezpieczyć dwie strony umowy. 

"Nasi maklerzy co roku kojarzą wynajmujących ze studentami polskimi i zagranicznymi. Pomagając dwóm stronom we wszystkich formalnościach związanych wynajmem. Jako biuro nieruchomości w tamtym roku uruchomiliśmy dedykowaną stronę internetową dla programu Erasmus – www.erasmus.extra.pl, dzięki, której wielu studentów znalazło swoje mieszkania na tymczasowy pobyt w Szczecinie. Obsługujemy także studentów zagranicznych z PUM-u. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty" - Mówi Jacek Koperkiewicz z Extra Invest Nieruchomości. 

 

K.T.